Taneční pohybová terapie

Taneční terapie je forma psychoterapie, která vychází z integrace tělesné a psychické části jedince. Co se s námi děje psychicky se odráží v těle a pohybech, naše pohyby a postoje mají vliv na naše prožívání a pocity. Tělo má svou paměť a dokáže s okolím i s námi samými komunikovat skrze naše pohybové reakce, či dokonce bolest a nemoc. Snahou je, aby obě části - psychická i fyzická byli v jednotě.

Taneční terapie využívá jak slova, tak pohyb k vyjadřování, sdílení a terapeutickým intervencím.  

Výcvik

Workshopy

Aktuální taneční workshopy

26.-27.5.2018

Sebezkušenostní workshop Úvod do taneční terapie je prostorem pro seznámení s metodami taneční terapie ve skupině. Je určen jak pro ty, kteří se s taneční terapií ještě nesetkali, tak i pro ty, kteří rádi opět zažijí sílu pohybu a tance v nové skupině s možností reflexe pro seberozvoj či sebepodporu. Kurz je zároveň pro zájemce o výcvik prostorem pro seznámení s lektory a jejich stylem. 

1.-30.9.2018

http://www.expresivniterapie.org/vycvik

6.-7.10.2018

Sebezkušenostní seminář, vychází ze základních teoretických konceptů gestalt psychoterapie, které budeme prozkoumávat skrze pohyb, tělo a kontakt. 

Tělo je nedílnou součástí nás samých, s ním a v něm prožíváme své příběhy, nejrůznější životní situace. Tělo nám často dává najevo co si příliš neuvědomujeme, nebo nechceme uvědomovat. Na semináři budeme zkoušet skrze pohyb a tělesné uvědomování být více v kontaktu se sebou a svými potřebami.

Cena 2500 Kč (2300Kč při platbě do 9.9.)

Kontakt expresivni.terapie AT gmail DOT com

více na facebooku Spolek expresivnich terapii